Пільги

 

 Громадяни, які мають право на пільговий проїзд Міжміський проїзд

Приміський проїзд

   

Підстава

% / Період використання пільги Документи, які є підставою для отримання пільгового квитка % / Період використання пільги Документи, які є підставою для отримання пільгового квитка
1 2 3 4 5 6
   Учасники бойових дій  100 % посвідчення 100 % (постійно) посвідчення п. 7 ст. 12 ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (із змінами та доповненнями)
100% один раз на два роки(тудиі назад) або 50% один раз на рік (туди і назад) посвідчення та лист талонів 100 % (постійно) посвідчення п. 17 ст. 12 ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (із змінами та доповненнями) та п. 2 Постанови КМУ “Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни” (із змінами та доповненнями)
Інваліди війни  та особа, яка супроводжує інваліда І групи 100 % посвідчення 100 % (постійно) посвідчення п. 7 ст. 13 ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (із змінами та доповненнями)
Інваліди війни I і II груп  особа, яка супроводжує інваліда I групи 100% один раз на рік (туди і назад)  50% один раз на рік (туди і назад) посвідчення та лист талонів 100 % (постійно) посвідчення ч.1 п. 21 ст. 13 ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (із змінами та доповненнями) та п. 2 Постанови КМУ “Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни” (із змінами та доповненнями)
  Інваліди війни III групи  100% один раз на два роки (туди і назад) або 50% один раз на рік (туди і назад) посвідчення та лист талонів 100 % (постійно) посвідчення ч.2 п. 21 ст. 13 ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (із змінами та доповненнями) та п. 2 Постанови КМУ “Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни” (із змінами та доповненнями)
! Інваліди війни  та особа, яка супроводжує інваліда І групи 50% без обмеження кількості поїздок(з 01.10. по 15.05.) посвідчення та лист талонів 50% без обмеження кількості поїздок(з 01.10. по 15.05.) посвідчення примітка: з 16 травня до 30 вересня дана пільга не діє – у зв’язку із ч.3. п. 21 ст. 13 ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” ((із змінами та доповненнями) та п. 2 Постанови КМУ “Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни” (із змінами та доповненнями)
Реабілітована особа, яка стала інвалідом внаслідок репресій або є пенсіонером - - 100% постійно посвідчення ч. 5 ст. 6 п. 3 ЗУ «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» (із змінами та доповненнями)
Пенсіонери за віком - - 100% посвідчення Постанова КМУ №354 від 11.05.1993р. «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» (із змінами та доповненнями)
! Інваліди, діти-інваліди та особа, яка супроводжує інвалідів І групи або дітей-інвалідів 50% без обмеження кількості поїздок(з 01.10. по 15.05.) посвідчення     примітка: з 16 травня до 30 вересня дана пільга не діє – у зв’язку із ч. 1 ст.38-1 ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (із змінами та доповненнями)
    100% постійно посвідчення ч. 1 ст.38-1 ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (із змінами та доповненнями)
Військовослужбовці 100 %:- у відрядження;- у відпустку в межах Укр.;- при переведенні на нове місце проходження війск.служби або у зв’язку передислокацією війск.частини;- до місця проживання, обраного при звільненні з військової служби, в межах України посвідчення 100 %:- у відрядження;- у відпустку в межах Укр.;- при переведенні на нове місце проходження війск.служби або у зв’язку передислокацією війск.частини;- до місця проживання, обраного при звільненні з військової служби, в межах України посвідчення п.1 ч.1. ст. 14 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (із змінами та доповненнями)               
Військовослужбовці строкової військової служби 100% посвідчення 100% посвідчення п.2 ч.1. ст. 14 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (із змінами та доповненнями)
Військовослужбовці, які стали інвалідами внаслідок бойових дій, учасники бойових дій та прирівняні до них особи, а також батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби 50 % посвідчення 100 % посвідчення ч.4 ст. 14 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (із змінами та доповненнями) 
Члени сімей військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби) 100 %:- від місця проживання до місця проходження військової служби військовослужбовця у зв’язку з його переведенням;- до місця проведення відпустки військовослужбовцем в межах України;- при звільненні військовослужбовця з військової служби, а також у разі загибелі (смерті) військовослужбовця – до обраного місця проживання в межах України. посвідчення 100 %:- від місця проживання до місця проходження військової служби військовослужбовця у зв’язку з його переведенням;- до місця проведення відпустки військовослужбовцем в межах України;- при звільненні військовослужбовця з військової служби, а також у разі загибелі (смерті) військовослужбовця – до обраного місця проживання в межах України.  посвідчення ч.3 ст. 14 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (із змінами та доповненнями) 
Ветерани військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і ветеранів державної пожежної охорони та членів її сімей 100% один раз на рік (туди і назад) посвідчення 100% постійно посвідчення п. 9-11 ч. 1 ст. 6 ЗУ «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист» (із змінами та доповненнями)
Діти-сиріти - - 100% постійно Єдиний квиток Постанова КМУ від 05.04.94 р. №226 п.11 “Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків” (із змінами та доповненнями)
Діти з багатодітних сімей 100 % посвідчення 100 % посвідчення п.4 ч.4 ст.13 ЗУ “Про охорону дитинства” (із змінами та доповненнями)
! Діти віком від 6 до 14 років 25% (з 01.10. по 15.05.)   25% (з 01.10. по 15.05.)   примітка: з 16 травня до 30 вересня дана пільга не діє – у зв’язку із п. 8 ст. 159 Постанови КМУ «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту» № 176 від 18.02.1997р. (із змінами та доповненнями)
Одна дитина віком до 6 років, яку провозить з собою пасажир, без зайняття дитиною окремого місця 100% постійно   100% постійно   примітка: з 16 травня до 30 вересня дана пільга не діє – у зв’язку із п. 7 ст. 159 Постанови КМУ «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту» № 176 від 18.02.1997р. (із змінами та доповненнями)
Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 та 2 категорії Див. примітку 100% посвідчення ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

 

Примітки:

  • Пільги учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС 1 та 2 категорії надаються згідно п. 19 ст. 20 та п. 4 ст. 21 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС 1 та 2 категорії купують квитки за повну вартість.(компенсація за проїзд по території України автомобільним транспортом надається учасникам ліквідації І категорії – 100 % і ІІ категорії – 50 % вартості квитка один раз на рік районними управліннями праці та соціального захисту населення);

 

  • Право на безплатний проїзд вищевказаним категоріям пасажирів надається, при пред’явлені посвідчень встановленого зразка;

 

  • Інші категорії громадян, які не згадані в зазначеному переліку, або документи яких не відповідають вимогам чинного законодавства України, не мають права безкоштовного проїзду.